Vėdinimas daugiabučių renovacijoje, reikia ar ne?

2016 14 balandžio Saulius Stunžėnas Natūralus vėdinimas, Oro sausinimas, Pelėsio naikinimas, Priverstinis vėdinimas, Vėdinimo įrenginiai

Dar netyriau ir nesiaiškinau praktikoje, kas atsitinka tarybų sąjungos laikais statytų ir dabar renovuotu ir gerai apšiltintu daugiabučių butų viduje. Kiek juose padidėja drėgmės lygis, ar atsiranda ant vidinių sienų pelėsis. Internete truputi paieškojau, ar yra pranešimų, kaip pelija renovuoti bet nevėdinami daugiabučių butai, bet neradau. Gal jūs turite kokios informacijos? Tai praneškite.

Šiandien buvom Druskininkuose, kur keli gyventojai labai nori įsistatyti oro padavimo sienines orlaides ir slėginius ištraukimo ventiliatorius, bet statybininkai renovuojantys šį daugiabuti, mano, kad to nereikia ir gali pakakti paprastu buitinių ašinių vonios ventiliatorių ir kokiu pigiausių sieninių orlaidžių.Diskusija su gyventojais, technine priežiūra ir statybininkų vadovais vyko lauke. Pasirodo kalčiausi liko projektuotojai, kurie ne iki galo suprojektavo vėdinimo sistemą ir reikalavimus jai.

20160414_124311    20160414_115228

Šiaip net jeigu renovuotame daugiabutyje nėra perteklinės drėgmės ir butų sienos nepelija, visgi tai nereiškia, kad vėdinimo tokiems butams nereikia. Juk sandariose patalpose gerai kaupiasi mūsų iškvepiamas anglies dvideginis ir įvairūs kvapai.

20160414_120512

Daugelis mano, kad vėdinimui pakanka oro šalinimo šachtų, kurios stovi voniose, tualetuose ir virtuvėse ir ant šachtų montuojamu ašinių ventiliatoriukų. Bet dažniausiai jų pakanka kai būsto sienos ir langai nėra sandarūs. Tuomet per nesandarumus į butą po truputi teka šviežias oras, o šachtos, kartu su su ašiniais ventiliatoriukais po truputi tą orą iš patalpų ištraukinėja. O kai sienos ir langai tampa sandarūs, oras nepriteka, kadangi ir šachtose egzistuojanti trauka, neturi reikiamos galios, ir oras ne iš niekur nepriteka. O stovintį orą ištraukti, tai tas pats kas iš baseino vandenį išsemti. O jei į baseiną pradėti pilti šviežią vandenį, tai senas automatiškai per kraštus ištekės. Taip ir natūraliame vėdinime, svarbiau ne kas ištraukinėja tą orą, o kas paduoda šviežią.

Reikės kada papasakoti apie natūralius būsto vėdinimo procesus išsamiau. 20160414_123949   20160414_115223

Rašyk komentarą