Oro drėkinimas arba sausinimas

Vienas iš svarbiausių oro sudėties rodiklių yra oro drėgmė. Kai būsto patalpose jos per daug, tuomet ji sukelia gan daug problemų. Ypač kai ji kondensuojasi ant įvairių paviršių ir taip sukuria palankias sąlygas vystytis pelėsiui. O jei busto ore drėgmės per mažai ir dėl to oras tampa per sausas, atsiranda kitos problemos, iš kurių nemaloniausios, tai gyventojų burnos gleivinės džiūvimas, odos išsausėjimas, didelis dulkių kiekis ore ir kt. Taigi tiek oro sausinimui tiek drėkinimui yra gaminami atskiri specialūs prietaisai, kurie taip ir vadinami, oro sausintuvai arba oro drėkintuvai.

Jei patalpose drėgmės per daug, ar per mažai, geriausias būdas sureguliuoti patalpų oro drėgmę ir palaikyti ją tinkamame lygyje, yra priverstinio vėdinimo sistema. Bet jeigu įrenginėti vėdinimo sistemą būste nėra galimybės, arba jeigu drėgmę reikia šalinti, ar patalpas papildomai drėkinti tik laikinai, tuomet geriausia tai daryti tik šią užduoti skirtų atlikti prietaisų pagalba.

Drėgmės surinkimui skirtų prietaisų įvairovė gan didelė. Nuo paprasčiausių drėgmės surinkimo tablečių ir indų jiems, iki gan didelių ir galingų elektrinių drėgmės surinkėjų. Priklausomai nuo to, kokio dydžio patalpas reikia sausinti ir koks drėgmės kiekis patalpų ore, pasirenkamas drėgmės surinktuvo modelis ir galingumas. Dažniausiai praktikoje, individualių būstų sausinimui naudojami drėgmės surinkėjai, tai nedideli, nešiojami, ant grindų pastatomi elektriniai prietaisai. Jie praleisdami per save patalpų orą, sugerią drėgmę, paverčia ją vandeniu ir kaupią šį vandenį specialiame indę, kurį kas kažkiek laiko reikia išpilti.

Taip pat rinkoje yra didelė įvairovė prietaisų, kuriu pagrindinė užduotis drėkinti orą. Nuo paprasčiausiu drėkinimo būdų tokių kaip atvirų indų su vandeniu laikymu, ar paleisto vandens iš dušo galvutės laikymo, iki sudėtingų ir galingų elektrinių patalpų drėkinimo prietaisų.