Kaip aušinti namus karštą dieną be kondicionieriaus

2016 26 birželio Saulius Stunžėnas Patalpų kondicionavimas

Perskaičiau delfyje straipsnį, apie tai kaip aušinti savo būstą karštą dieną be kondicionieriaus. Yra kvailų patarimų, tarkim – pasikeisti kaitrines apšvietimo lemputes, yra ir geru, ventiliatorius su ledu.

Pritariu patarimui saulėtą dieną uždarinėti užuolaidas, kad saulės spinduliai nešildytų daiktų patalpų viduje. Bet tai gerai veikia, kai saulės užkardos stovi lauke, o ne viduje.

images      Altmarkt12_low

Kai saulės užkardos viduje, tai mažai padeda. Viduje esančios užuolaidos, žaliuzės ir pan., nuo saulės įšyla ir pradeda šildyti patalpą. Bet jei jos baltos spalvos, ar iš kokių „gudrių“ medžiagų, tai įšyla mažiau.

Įdomus patarimas, – prie stalinio ar grindinio nešiojamo ventiliatoriaus sukuriamo oro srauto, pastatyti indą su ledu. Nebandžiau, bet manau gan veiksmingas aušinimas turėtu gautis. Tik reikia neužmiršti, kad nuo šalto indo sienelių tekės kondensatas, todėl reikia pasirūpinti, kad jis nenubėgtu ant grindų.

Čia meistrai demonstruoja, kaip tai padaryti savarankiškai. https://www.youtube.com/watch?v=I9Td5uMB_vQ https://www.youtube.com/watch?v=ITtlxjvLQis   https://www.youtube.com/watch?v=4iTrI-itEpc

ventilator

Delfis rašo, – karštą dieną įjungti vonios ventiliatorių, kad jis ištrauktų drėgmę iš visų patalpų.

rm

Tai labai blogas patarimas, nes dažniausiai mūsų voniose, ant šachtų angų, sumontuoti paprasti ašiniai buitiniai ventiliatoriai. Šie ventiliatoriai ne tik nepritaikyti ilgai veikti be sustojimo, bet ir jų sukuriamos oro išsiurbimo srovės galia labai silpna. Čia reikia skirti galią ir greitį. Beveik visų standartinių ašinių vonios ventiliatorių guoliai, nepriklausomai nuo ventiliatorių diametro, kainos ir papildomų privalumų, negali veikti ilgai be sustojimo. Jie tiesiog perkaista ir pradeda skleisti garsų ūžesį.

Dažniausiai, oro šalinimo šachtose, dėl slėgių skirtumo lauke ir patalpose, automatiškai susidaro trauka ir visi ašiniai buitiniai ventiliatoriai tik šiek tiek ją pagerina. Jei šachtoje traukos nėra, buitiniam vonios ventiliatoriui neužteks pajėgumo „prastumti“ šachtoje „stovinčio“ oro. O karštą saulėtą dieną, stogas įkaistą ir sukuria didesnį slėgį prie oro šachtos šalinimo angos viršuje. Todėl oras per šachtą net gali pradėti keliauti pas mus į namus. Ypač jei namuose atidaryti langai ir pučia skersvėjai.

Taigi, karštą dieną geriau kai ašinis ventiliatorius turi atbulinį vožtuvą ir neveikia. Norint patalpų aušinimui naudoti oro šalinimo įrenginius, geriau tai daryti nakties metu, nes į pašalinto šilto oro vietą pritekės gaivus nakties oras, o ne įkaitęs dienos. Tam gan gerai tinka virtuvės gartraukis, įjungtas pirmu greičiu, jeigu netrukdo savo ūžesiu.

kitchen-fan-d

Nakties metu praverti langus ir įjungti gartraukio pirmą greitį. Aišku geriau kai gartraukis turi gerą išcentrinį variklį ir pirmu greičiu veikia tyliai. Gartraukiai gali pašalinti gan didelius oro kiekius.

Patalpas gerai ataušina ir tiesiog nakties metu atidaryti langai. Tik geriau kai jie pilnai atverti, o ne dalinai praverti.

ard

Lubiniai ventiliatoriai irgi geras dalykas, bet juos reikia ne tik nupirkti, bet ir pavargti su jų įrengimu.

ceiling-fans

O šiaip kiek bandžiau pats, paprasčiausias būdas atsivėsinti įkaitusiame būste, tai įjungti nešiojamą grindinį ar stalinį ventiliatorių, arba ant kūno dėti sušlapintus drabužius, rankšluosčius.

Kai įkaitusiuose patalpose reikia miegoti, geriausia apsirengti lengvą pižamą ar bent jau viršutinę kūno dalį uždengti marškinėliais su ilgomis rankovėmis ir miegoti be antklodės.

2 komentarų(-as)

  1. Agne 7 metai

    Pries stalini ventiliatoriu i gilia lekste pastatyti 1-3 plastikiniai buteliai su uzsaldytu vandeniu – saldo super! Nereikia nieko gaminti, montuoti, klijuoti 🙂 Vandens i butelius nepilkite iki virsaus – palikite vietos – vanduo saldamas i leda pleciasi – gali sutrukti butelis

Komentavimo galimybė išjungta.