Gaivaus oro norisi sausame ir šiltame bute

2016 3 kovo Saulius Stunžėnas Kvapų šalinimas, Oro drėkinimas, Priverstinis vėdinimas

Mūsų inžinierius man truputi paaiškino svarbios teorijos iš rekuperacijos. Pasirodo oro temperatūros rekuperacijos procesas yra efektyvesnis, jei patalpose mažiau drėgmės. T.y. jei iš būsto patalpos išeinantis oras sausas, tuomet jis geriau savo temperatūrą perduoda iš lauko ateinančiam vėsesniam orui. Jei patalpoje oras drėgnas, jame esanti drėgmė sugėrinėja oro šilumos energiją. Todėl per rekuperatoriaus plokšteles šalinamas patalpos oras, mažiau temperatūros perduoda ateinančiam lauko orui ir dėl to daugiau šilumos išmetama į lauką. Taigi dabar aiškiau, kodėl ypač brangiuose rekuperatoriuose esanti drėgmės iš oro išskyrimo technologija, yra reikalinga.

Šiandien buvau Antakalnio terasų bute, kur šeimininkai skundžiasi priplėkusiu ir per daug sausu oru bute.20160302_101050

Butas gražus, nors ir su dideliais langais, bet sandarus ir labai šiltas. Jame nuolatos dirba oro drėkintuvas. Užėjus iš lauko, buto ore truputi jaučiami nemalonūs kvapai, norisi atsidaryti langą ir prasivėdinti. Sakė turi CO2 matuokli, tai po nakties jis rodo gan aukštą CO2 kiekį. Paplanavau beortakinę rekuperacinę sistemą, iš dviejų minirekuperatorių Lunos e2 ir vieno valdymo bloko. Beortakinio rekuperatoriaus montavimui, kiek problematiškas vienas kambarys, nes prie tinkamo ploto lauko sienos, prisukta knygų lentyna. Šeimininkas sako gręžti per baldą, bet gali būti nelabai tinkamas ateinančio oro paskirstymas po kambarį. Aptarėm montavimo įrangos komplektaciją, jos kainą ir montavimo darbų kainą, šeimininkui kaip ir tinka. Jei sugalvosim ką daryti su ta knygų lentyną, tai kitą savaitę reikės montuoti.

Vėliau nuvažiavau į butą Sėlių gatvėje, kur šeimininkė prašė pakeisti sulūžusį Lunos orlaidės dangtelį. 20160302_113740

Šeimininkė pasiskundė, kad jai niekas nepaaiškino, kaip tinkamai eksploatuoti Lunos sieninių orlaidžių ALD ir ventiliatorių Silvento vėdinimo sistemą. Jos bute Silventų filtrai, ypač vonioje stovėjusio ventiliatoriaus, buvo pilnai užsikimšę, tai kartu išplovėme juos. Parodžiau jai kaip reguliuoti oro srautus su orlaidės membranos, dangtelio ir ventiliatorių Silvento greičių pagalba. Ji nusipirko iš manęs naują dangtelį orlaidei. Labai dėkojo man už išsamų ir aiškų paaiškinimą, kaip naudotis jos bute įrengta Lunos mechaninio vėdinimo sistema.

Prieš pat darbo pabaigą į ofisą atėję vienas iš Šiaulių banko vadovų, ilgai rinkosi ištraukimo ventiliatorius vonioms. Sako jo naujai pastatytame name, elektrikas sugebėjo atvesti tik dviejų gyslų laidą iki vonios ventiliatoriaus. Dabar jau padaryta apdaila ir pakeisti į reikiama keturių gyslų laidą bus sudėtinga. Nesuprantu kokios kvalifikacijos reikia būti elektriku, kad nesuvokti, jog šiuolaikiniams daug funkcijų turintiems ventiliatoriams gali prireikti gan daug laidų. Įsigijo klientas Helios ašinius buitinius ventiliatorius ir jiems teleskopinius vamzdžius, su savaime užsidarančiomis lauko grotelėmis.

Rašyk komentarą