Kvapų naikinimas, oro jonizacija ir aromatizavimas

Kaip siekiant sureguliuoti ir palaikyti tinkamą drėgmės lygį namuose, taip ir naikinant kvapus būste, geriausias sprendimas yra įsirengti tinkamą vėdinimo sistemą. Bet jeigu tokią sistemą įsirenginėti nėra galimybės ir namuose yra kažkokių nepageidautinų kvapų ar ore trūksta gaivos, tuomet verta paanalizuoti kaip naikinti kvapus ir didinti patalpų oro gaivumą kitokiomis priemonėmis.

Kalbant apie kvapų naikinimą gyvenamosiose patalpose, pirmiausia reikia aiškintis kvapų kilmę. Kvapai gali būti iš klozeto, iš nuotekų ir kitų vamzdynų, naminių gyvūnų, maisto gaminimo, šiukšliadėžės, prakaito, avalynės, pelėsio, užsigulėjusių drabužių ir daiktų, cigarečių ir kitų dūmų t.t. Jeigu kažkoks kvapas būste yra, tuomet reikia aiškintis jo įsigėrimo lygį į patalpų konstrukcijas ir baldūs. Jei kvapai nėra įsigėrę ir mes tiksliai žinome jų šaltinį, galime tiesiog kažkaip sutvarkyti tą šaltinį, kad jis neskleistu kvapo, ar panaudoti paprastus aerozolinius purškiklius kurie užgoš laikiną nemalonu kvapą savo aromatu.

Visai kitos užduotys kyla, kai reikia šalinti kvapus, kurių šaltinio negalima panaikinti ir kai reikia šalinti įsigėrusius kvapus.

Dažniausias nepageidaujamo kvapo šaltinis kiekviename būste yra tualetas su vonia ir virtuvėje gaminamas valgis. Ir net neturint vėdinimo sistemos, tiek vonioje, tiek ir virtuvėje, kiekviename šiuolaikiniame būste reikėtu turėti įrengtus tinkamus oro ištraukimo įrenginius. Tualete su vonia tinkamą vonios ventiliatorių, virtuvėje tinkamą garų surinktuvą. O minėtose patalpose neturint tinkamos ištraukimo įrangos, tiek iš vonios su tualetu, tiek ir iš virtuvės į kitas patalpas sklis ne tik kvapai, bet ir perteklinė drėgmė.

Turint oro ištraukimo įrenginius tualete, vonioje ir virtuvėje, visgi verta turėti ir naudoti momentiniam kvapo panaikinimui skirtus purškiklius. Dažniausiai tokius aerozolius savo tualetuose turime, tik verta atkreipti dėmesį į tai, ar purškikliuose nenaudojamos sveikatai kenkiančios cheminės medžiagos.

Kad panaikinti įvairiausius įsisenėjusius ir įsigėrusius būsto kvapus, geriausia daryti kapitalinį būsto remontą. Jei daryti remontą nėra galimybės, tuomet geriausia priemonė įsigėrusių kvapų naikinimui yra – ozonatorius. Dar galima kviesti pagalbon patalpų valymo ir kvapų naikinimo paslaugas atliekančius specialistus, kurie tai padarys su specialia įranga ir priemonėmis. Yra specialistai kurie užsiima ir patalpų ozonavimu. Dar verta išsiaiškinti, ar kvapų kilmės priežastis nėra per didelė patalpų ar pastato konstrukcijų drėgmė.

Vienas iš labiausiai erzinančių kvapų yra tabako dūmai. Ir vienas iš geriausių būdų su jais kovoti, tai filtruoti jais užterštą orą per specialius filtrus. Tam tikslui gaminami atskiri prietaisai retai būna populiarūs ir perkami. Nebent gali išpopuliarėti oro valytuvai su naujoviška technologija – fotokatalitiniu filtravimu.

Dažniausiai su tabako dūmais kovojama gerai vėdinant patalpas. Arba tabako dūmų ir kitus kvapus sulaiko geri filtrai, kurie montuojami į tokius prietaisus kaip oro jonizatoriai, drėkintuvai ar sausintuvai. Tuomet nuo tokio prietaiso galingumo priklauso kokiu greičiu jis jums valys orą nuo dūmų kvapo. Kadangi visi minėti prietaisai veikia tokiu principu, kad patalpos orą į save įsiurbinėja ir po to jį išpučia, tai į juos galima pridėti įvairiausių priedų, kurie kažkaip keičia patalpų oro sudėti. Todėl dažniausiai viename įrenginyje tarpusavyje kombinuojami iškarto keli oro gerinimo prietaisai. Tarkim yra elektrinis oro drėkintuvas ir jeigu jame stovi ne tik drėkinimo įranga, bet ir geri filtrai ir dar oro jonizavimo prietaisas, ir dar koks oro aromatizatorius, tai toks drėkintuvas orą ne tik sudrėkina, bet dar ir gerai išvalo nuo dulkių ir kvapų, įkrauna neigiamais jonais ir aromatizuoja.

Oro jonizavimas patalpose sukuria gaivaus oro efektą ir dar jonizavimo metu sukurti neigiami jonai pritraukia ir naikina bakterijas, ir kitus labai smulkius oro teršalus. Todėl jei namuose nėra vėdinimo sistemos ir oras slogus, galima bandyti jį gaivinti ir papildomai valyti jonizavimo pagalba.

O kalbant apie patalpų oro aromatizavimą, tam yra sukurta ir gaminama begalės įvairiausių priemonių. Smilkalai, aromatinės žvakės, aromatiniai aliejai, elektriniai ir purškiamieji aromatizatoriai, ir kt. Kiekvienas gali rasti sau tinkamiausią kvapą ir kvepinimo būdą.